Výstava Bábky v televízii sa skončila

Výstava bábok Jiřího a Klotildy Pitrovcov, Miroslava Dušu, Markéty Plachej, Zuzany Cigánovej Mojžišovej  a ďalších mala pôvodne trvať do konca septembra. Pre veľký ohlas bola napokon sprístupnená verejnosti v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice až do 16. októbra. 

Návštevníci a návštevníčky mohli na výstave vidieť mnohé zo známych bábok, ktoré účinkovali v reláciách a filmoch RTVS. Na svoje si prišli tí a tie, ktorí a ktoré boli fanúšikmi, fanúšičkami televíznych programov pre deti. K najpopulárnejším reláciám pre deti z tohto obdobia sa zaradila Elá Hop. I preto na seba veľkú pozornosť strhol slimák Maximilián, fotografie z natáčania alebo listy z listárne. Ako bonus boli sprístupnené návštevníkom a návštevníčkam aj niektoré archívne časti z relácie Elá Hop.

Výstava však nebola statickou expozíciou. V ponuke bola aj možnosť vyskúšať si hru s bábkami a rekvizitami, vďaka tomu zistiť, aké je to stať sa bábkovým hercom alebo bábkovou herečkou a stáť na "opačnej strane". 

Ďakujeme tvorcom a tvorkyniam bábok, spriateleným inštitúciám a organizáciám za zapožičanie bábok a objektov, RTVS i ŠVK v Banskej Bystrici za záujem a ochotu podieľať sa na ich prezentovaní spolu s nami a zároveň všetkým, ktorí a ktoré prispeli k realizácii výstavy. Ďakujeme i Vám všetkým, ktorí a ktoré ste zavítali.

Veríme, že sa výstava Bábky v televízii stala tým pravým predskokan pre festival Bábkarská Bystrica 2020.

 

Top